Už vám přišly daně? To je jedna z nejčastějších otázek v době, kdy se odevzdává daňové přiznání. Kdy můžete čekat vratku?

Už vám přišly daně a jaké jsou termíny pro vyplacení přeplatku

Už vám přišly daně? Pro vyplacení přeplatku má stát k dispozici ze zákona třicet dní. Pozor. Toto je lhůta pro odeslání peněz. Pokud vám finanční úřad pošle vratku třicátý den, můžete připsání vratky čekat o několik dní později, z důvodu mezibankovní transakce. Tato doba činí dva až tři pracovní dny.

Už vám přišly daně z fina

Pokud patříte mezi osoby samostatně výdělečně činné, nebo pokud jste zaměstnáni u svého zaměstnavatele, ale přesto si vyděláváte ještě něco bokem a musíte podat daňové přiznání, které se podává do prvního pracovního dne každý duben, pak si také zažádáte o vrácení daně. Od této chvíle mají finanční úřady 30 dnů na zpracování daňového přiznání a žádosti o přeplatek či bonus. Po uplynutí tohoto termínu musí být peníze odeslány z účtu na účet poplatníka.

Už vám přišly daně pro zaměstnance?

Patříte mezi tvrdě pracující zaměstnance a vyšla vám vratka na dani? Pokud jste zaměstnáni, pak je vám přeplatek na dani spočítán zaměstnavatelem a mzdovou účtárnou. Stačí, když do 15. 2. doložíte veškeré náležitosti nutné k ročnímu zúčtování daně a o toto zúčtování požádáte. Zaměstnavatel má poté čas do 15. 3. provést roční zúčtování daně a přeplatek na dani vyplácí zaměstnanci v březnové výplatě v obvyklém termínu. Tento přeplatek byste tak měli dostat zhruba do poloviny dubna.