Recenze knihy Účetnictví v příkladech : repetitorium k základům účetnictví

Pokud i vy se ztrácíte ve světě čísel, předkontací a účetních operací, pak vám jistě přijde vhod chytrá publikace o účetnictví, kde se co možná nejjednodušším způsobem dozvíte, jak správně účetně vést svou a možná i něčí cizí firmu.

Cílem učebnice Účetnictví v příkladech : repetitorium k základům účetnictví  je vyložit účetnictví co možná nejjednodušším způsobem, ale s důrazem na pochopení toho, o co vlastně v účetnictví jde. Nejedná se o učebnici určenou primárně pro samotné účetní, ale o pochopení toho, jak účetnictví funguje, co se v něm dá nalézt a zda a jak se toho dá využít. Znovu je zdůrazňováno, že účetnictví je založeno na prostých kupeckých počtech.

Účtování v této knize je na rozdíl od jiných učebnic s podobným obsahem až na posledním místě, protože poté, co je problém pochopen, neexistuje nic snazšího než jeho zaúčtování (pokud o to opravdu stojíte). Autor při psaní této učebnice kladl důraz na požadavky získané od špičkových manažerů a personálních specialistů, kteří nehledají lidi, kteří umějí účtovat, ale takové, kteří daným číslům rozumí.