Kdy se vyplácí daně

Zajímá vás, kdy se vyplácí daně? Pro vrácení daně má stát třicetidenní lhůtu. Kdy se vyplácí daně na váš účet, se dozvíte v následujícím článku.

Kdy se vyplácí daně

Přemýšlíte, kdy se vyplácí daně? Po odevzdání řádného daňového přiznání, které připadá na prvního dubna, zjistíme, zda máme nárok na vrácení daně. Pro vyplacení přeplatku má stát k dispozici třicetidenní lhůtu. Tato lhůta je určena pro poslání peněz. Na váš účet může být vratka zaúčtována o několik dní později. Zpravidla se jedná o dva až tři pracovní dny.

Kdy se vyplácí daně u zaměstnanců

Patříte mezi ty, kteří si vydělávají jako zaměstnanci? Pokud jste zaměstnáni u zaměstnavatele, přeplatek na dani je vám spočítán ze strany zaměstnavatelem a mzdovou účtárnou. Stačí, když do 15. 2. doloží veškeré náležitosti nutné k ročnímu zúčtování daně a o toto zúčtování požádá.

Zaměstnavatel má poté čas do 15. 3. provést roční zúčtování daně a přeplatek na dani vyplácí zaměstnanci v březnové výplatě v obvyklém termínu. Tento přeplatek byste tak měli dostat zhruba do poloviny dubna.

Kdy se vyplácí daně u podnikatelů

Vyděláváte si jako osoba samostatně výdělečně činná? Pokud patříte do skupiny OSVČ a nebo jste zaměstnanci, kteří museli nebo chtěli podat daňové přiznání, mají povinnost daňové přiznání podat do konce března. Od této chvíle mají finanční úřady 30 dnů na zpracování daňového přiznání a žádosti o přeplatek či bonus. Po uplynutí tohoto termínu musí být peníze odeslány z účtu na účet poplatníka. Peníze na váš účet mohou přijít o několik dní později, jde zhruba o dva dny.

Kdy se vyplácí daně u pozdějšího daňového přiznání

Patříte do skupiny, kdy vám daňové přiznání zpracovává daňový poradce? Pokud jste tuto skutečnost řádně doložili finančnímu úřadu do termínu řádného odevzdání daňového přiznání (tedy 1. 4. 2019), tak termínem pro odevzdání daňového přiznání je začátek července. Dalších třicet dní má finanční úřad čas na poslání vratky na váš účet.