Účetnictví Brno

Daňové přiznání 2021 můžete podat až 1. května. Ale pouze elektronicky!

Každý rok všichni podnikatelé hledají datum v kalendáři, dokdy musí nejpozději podat daňové přiznání. V roce 2021 tento termín padá na 1. dubna. Elektronicky termín připadá až na 1. května.

Změny lhůty pro podání daňového přiznání

Nový rok přináší v podání daňového přiznání novinky, které jsou součástí novely daňového řádu. Ta mimo jiné zavádí nový on-line finanční úřad. Úředníci chtějí podnikatele motivovat k elektronické komunikaci, která je vzhledem k současné situaci více než žádaná. Proto byla prodloužena lhůta pro podání elektronických přiznání o jeden měsíc.

Účetnictví Brno

Dříve museli podat daňové přiznání do konce března nebo na začátku dubna. (v závislosti na tom, zda konec března připadl na víkend, posunula se automaticky lhůta pro podání daňového přiznání na první pracovní den v měsíci dubnu) Přesné datum se tak každý rok trochu lišilo a bylo stejné pro fyzická a elektronická podání.

Podání daňového přiznání 2021

Jestliže máte letos povinnost podat daňové přiznání, v případě podání papírového přiznání se odevzdává 1. dubna. Elektronická podoba daňového přiznání automaticky prodlužuje termín podání na 1. května. Pokud máte daňového poradce, může prodloužit lhůtu podání daňového přiznání až na 1. července. Tento termín zůstává.

Podání elektronického daňového přiznání

Podání elektronického daňového přiznání se provádí přes Daňový portál. Poté jsou dvě možnosti:

  • přiznání podepíšete elektronickým podpisem a odešlete
  • formulář podáte přes datovou schránku

Účetní program Money S3 umožňuje komunikovat s úřady. Stačí pouze vyplnit přiznání v účetním programu a odeslat jej na příslušný úřad.

Rozšíření informačních schránek

Daňové přiznání lze podat také formou informační schránky. (DIS) Kromě podání přiznání v ní mohou podnikatelé najít podrobné informace, kdy mají splatnost záloh na daně apod.

Od ledna 2021 má přístup na DIS dle novely zákona každý daňový subjekt. Nemusí jej však nutně používat. Pokud se nepřihlásí, schránka zůstane neaktivní. Na DIS se lze přihlásit z Daňového portálu. Stačí vyplnit Přihlášku k nahlížení do daňové informační schránky a přihlásit se.

Objednejte si vypracování daňového přiznání od nás

Potřebujete pomoci s vyplněním daňového přiznání, nebo chcete vést své účetnictví profi účetní firmou? Obraťte se na nás. Specializujeme se na vedení účetnictví, mzdovou agendu, daňovou evidenci, zpracování daňového přiznání a samozřejmě daňové poradenství.