Co obnáší mzdové účetnictví kurz? Naučíme vás základy mzdového účetnictví nebo rozšíříme vaši kvalifikaci.

Mzdové účetnictví kurz pro každého

V kurzech mzdového účetnictví se dozvíte vše, co budete v souvislosti se zpracováním mzdové agendy v praxi potřebovat. Naučíme vás kompletní mzdové účetnictví tak, abyste si v praxi dokázali poradit s veškerou problematikou, týkající se vyplácení mezd. Všechny kurzy naší účetní společnosti vycházejí z aktuálních informací a sledují současné trendy, takže máte jistotu, že vám neuteče žádná novela zákona nebo zásadní novinka v oboru.

Mzdové účetnictví kurz pro profíky i začínající účetní

Potřebujete oprášit své vědomosti, jste absolventi středních škol, kteří se chtějí naplno věnovat práci v oboru mzdová účetní nebo chcete kompletně změnit své stávající pracovní zaměření a věnovat se mzdové problematice? Pomůžeme vám s vedením mzdové agendy, vysvětlíme, jaké jsou povinnosti zaměstnavatele při zúčtování mzdy a jak je to se sociálním a zdravotním pojištěním. Poradíme, jaké nabídnout zaměstnanecké benefity a jak je následně zpracovávat. Naučíme vás metodiku vykazování cestovných a objasníme postup v případě nemocenského pojištění. V naší nabídce najdete i kurzy speciálně zaměřené na pracovní právo a mzdové účetnictví si u nás můžete prakticky procvičit i na příkladech. Na konci účetnictví budete díky našim profesionálům a své vlastní píli, schopni sami zaúčtovat veškeré úkoly, týkající se mezd. V tomto kurzu se seznámíte kompletně s celou oblastí mzdového účetnictví, od naprostých základů až po složité účetní případy a operace. Mzdové účetnictví kurz provádíme v malých skupinkách. Můžete se libovolně zeptat na jednotlivé účetní operace, kterým nerozumíte a vše si důkladně probrat s instruktorem kurzu. Mzdové účetnictví kurz provádíme formou teoretické a praktické části. Každou účetní operaci si můžete několikrát vyzkoušet.

Mzdové účetnictví

Mzdové účetnictví se zabývá kompletním zpracováním mezd i personalistikou. Konkrétně jde o výpočty mezd, srážek daní, odvodů na zdravotní a sociální pojištění, vedení exekucí zaměstnanců a statistických hlášení, výpočty nároku stravenek zaměstnanců a srážky ze mzdy u zaměstnavatele.

Co je mzdové účetnictví

Mzdové účetnictví a jeho hlavním cílem je vyplatit zaměstnancům jejich odpovídající mzdu. Výstupem jsou pak výplatní pásky a přehledy pro správu sociálního zabezpečení a další instituce. Specializujeme se na vedení mzdového účetnictví. Kromě klasického měsíčního vedení mezd je naším úkolem rovněž jednou v roce zúčtovat zálohové daně a zpracovat přehled odvodů daňových povinností pro finanční úřad, zpracovat výkaz pro úřad práce a evidenční listy důchodového pojištění.

Mzdové účetnictví od naší firmy má řadu výhod

 • ušetříme vám mnoho finančních prostředků
 • zajistíme kvalitní vedení účetnictví a rychlé zpracování
 • získáte od nás optimalizaci vašich interních procesů a předpisů, který s vaším souhlasem implementujeme
 • pracujeme spolehlivě a zodpovědně, veškerá odpovědnost přechází zcela na nás
 • ručíme za správnost a úplnost zpracování účetních případů v jakémkoli rozsahu
 • zastoupíme vás před státními úřady a dalšími institucemi.

Mzdové účetnictví v Brně

Nechejte zodpovědnost za komplexní mzdové účetnictví na nás. Budeme za vás sledovat změny v legislativě, spravovat mzdový software, zpracovávat mzdy, distribuovat výplatní pásky, poskytovat podporu vašim zaměstnancům.

Našim cílem je maximální komfort klienta, kdy se my přizpůsobujeme jeho požadavkům. Naši odborníci na mzdové účetnictví pro vás pracují v Brně, staráme se o klienty po celé ČR.

Pro mzdové účetnictví od vás budeme potřebovat dokumenty:

 • Pracovní smlouvy a všechny jejich dodatky
 • platový či mzdový výměr
 • doklady o výši odměn nebo záloh pro každého zaměstnance
 • docházku zaměstnanců
 • dohody o pracovní činnosti a dohody o provedení práce
 • doklady o nepřítomnosti v zaměstnání – dočasnou pracovní neschopnost, doklady o ošetřování člena domácnosti, propustky k lékaři, cestovní příkazy, žádosti o dovolenou či neplacené volno, potvrzení o neomluvených absencích apod.
 • další doklady dle potřeby